Меценатство

«Меценатство – це стан душі, коли досягши успіху, хочеться допомогти іншим» – стверджує і підкріплює слова ділами керівник кооперативу «Іскра» Василь Бабала.

Свої меценатські проекти В.Бабала почав у дев’яності роки ХХ ст., коли допоміг своїми коштами побудувати Церкву Успіння Божої Матері у своєму рідному селі Возилів Бучацького району, а згодом – і капличку Святого Володимира. Перші свої проекти розпочав із відродження духовності бо вважаю, що буде духовність – буде нація, буде нація – буде держава.

Приходячи у цей світ людина відкриває свій духовний рахунок, який треба поповнювати добрими ділами та праведними поступками, хоча багато людей забувають своє призначення. Коли важко, завжди згадую слова матері Терези: «Роби людям добро – хоча завтра вони забудуть про це, але ти все ж таки роби добро, бо таке наше призначення». Звичайно, дотримуватися її заповідей на так легко, але потрібно.

Підприємство вкладає значні кошти у розвиток  культури, є незмінним спонсором дитячого ансамблю «Гудаки», які неодноразово протягом багатьох років є призером національних та міжнародних конкурсів пісні.

Започаткував програму для району «Музика та пісня для дітей», придбавши тридцять музичних центрів з караоке для шкіл та дошкільних закладів. Допомога обдарованим дітям в поїздах на конкурси Української пісні. Меценатські кошти спрацювали, багато конкурсантів добилися вагомих успіхів, навчаються у Національній консерваторії.

Кооператив «Іскра» ось уже багато років допомагає у відбудові Монастиря Чесного Хреста Господнього чину святого Василія Великого, підтримує фінансово і матеріально колегіум ім. Св.Йософата, допоміг відновити електростанцію для монастиря. За вагомий внесок у будівництво Церкви св.Петра і Павла (м.Бучач) нагороджений грамотою Владикою Бучацької єпархії.

З 2003 року для В.В.Бабали меценатство стало програмою – кожен рік відновити місту історичну пам’ятку.

Так, у 2003 році за кошти Бабали В.В. реставровано три старовинні ікони, яким по 250 років. Також споруджена капличка по проекту В.Бабали за кошти кооперативу «Іскра» на Хресній дорозі села Рукомиш

Капличка на Хресній дорозі села Рукомиш Каплиця всередині Розп'яття Христа на хресній дорозі

2004 р. – За складною технологією, завдяки наполегливості і професіоналізму реставровано дзвін вагою 0,5 т, відлитий в Італії у 1757 р і побитий в 1940 році.

Церковний дзвін після відновлення та ремонту

2005 р. – За свої кошти та кошти кооперативу «Іскра» за власним проектом побудував фігуру Божої матері на перехресті доріг Галицької і Б.Хмельницького висотою 11 м.

Фігура Божої Матері у м.Бучачі Тернопільської області

2006 р. – Повністю відновив та побудував фігуру Божої матері – копію роботи геніального скульптора І.Г.Пінзеля (1751 р.). Висота скульптури з постаментом – 13 м.

Реставрована фігура Божої матері – копія роботи скульптора І.Г.Пінзеля

2007 р. – Відреставровані за власні кошти та кошти кооперативу «Іскра» вхідні двері Будинку культури м.Бучач – ковка столітньої давності (будинок 1905 року).

BK BK2

2008 р. – Власним коштом  відновив пам’ятник Святого Івана Непомуки – роботу І.Г.Пінзеля (1750 р), від якого залишився лише постамент після його знищення у 1940 р.  Побудував фігуру Матері Божої на фасаді школи по вулиці Шкільній, 8, що у Бучачі. Одночасно проведено ремонт школи та благоустрій прилеглої території.

Пам’ятник Святого Івана Непомуки – робота І.Г.Пінзеля (1750 р) Пам’ятник Святого Івана Непомуки – робота І.Г.Пінзеля (1750 р)

2009 р. – За власний кошт замовив виготовлення брамних воріт з художньої ковкою до бокового входу до римо-католицького костелу Успіння Матері Божої у м.Бучач. Ця пожертва – дарунок Бучач на честь 750-ліття міста.

Брама воріт з художньої ковкою до бокового входу до римо-католицького костелу Успіння Матері Божої у м.Бучач

Крім того, протягом 2004-2009 років реставровано та відновлено близько сорока дзвонів з різних областей Західної України.

Бабала Василь Васильович - керівник кооперативу "Іскра"

Бабала Василь Васильович обраний депутатом Бучацької районної ради V скликання. Голова двох комісій, член колегії Бучацької районної державної адміністрації. Вносить великий вклад у розвиток району та області.
Крім стабільного збільшення обсягів виробництва не забувають на підприємстві й про розвиток соціальної сфери: покращується добробут працівників, надається благодійна допомога школам, місту, релігійним установам у будівництві храмів. При цьому основою успіху діяльності кооперативу є злагоджена робота всього колективу, яким вміло керує Василь Бабала. І не гучними словами, а конкретними справами відомий кооператив «Іскра»  далеко за межами Бучацької землі.